Informacje o Firmie Fundacja Miś

Kobieta z chłopcem

Firma Fundacja Miś powstała 24 października 2019 roku z celem i formacją niesienia pomocy chorym a głównie niepełnosprawnym dzieciom ze spektrum autyzmu.
Funkcjonowanie i działanie Fundacji to zakres całego kraju, natomiast siedziba główna znajduje się w Krynicy Morskiej.
W Krynicy Morskiej jest główne centrum funkcjonowania Fundacji. Fundację prowadzi pod opieką koordynatora Osoba, która sama jest niepełnosprawna, ale z innym schorzeniem.
Cały sztab to grupa ludzi pracujących w różnych miejscach pracy mimo powołania do opieki nad aniołkami. Mamy terapeutów z zakresu specjalizacji psychologii, socjologii, diagnostów autyzmu, oraz wolontariuszy. Każdy z nas wykonuje swoje obowiązki rzetelnie i z najwyższą jakością a głównie za darmo. Sztab Fundacji nie pobiera żadnych prowizji od prowadzenia zbiórek itp.
Wspieramy podopiecznych w opiece lekarskiej, w zakupach leków oraz fundujemy paczki żywnościowe i rzeczowe. Wszystkie akcje oraz zakupy ww. dokonujemy z własnych środków, ponieważ taki też jest charyzmat wolontariuszy, którzy poprzez swoją pracę jeszcze bardziej się mobilizują, mając cel opieki nad naszymi dziećmi.
Fundacja też stara się promować i prosić o pomoc w zakresie jedzenia czy środków higienicznych różnych darczyńców. Dużym zaangażowaniem jest kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starym Czarnowie, gdzie Pani Kierownik ośrodka pomaga naszym podopiecznym  zdobyć pożywienie.
Ogólnie Fundacja posiada na terenie kraju 68 podopiecznych. W swoim okręgu powiatu nowodworskiego ma 9 dzieci w wieku od 5 lat do 27 lat. W tym dwoje stacjonujących w Fundacji z nocowaniem i spaniem.
Wśród 9 podopiecznych mamy rodzinę zastępczą z pięcioma dziewczynkami chorymi na autyzm i Downa gdzie jednym z tych dzieci jest Nikola, która urodziła się z 4,5% alkoholu. (filmik „Ja Nikola” na You Tuba).

Kobieta z dziewczynkąW ostatnim czasie skupiliśmy się na pomocy naszemu byłemu podopiecznemu, który choruje na autyzm i choroby współistniejące. Przeprowadziliśmy koncert z piękną Grupą Uwielbienia Bożego Miłosierdzia z Gdańska
Każdy z naszych wolontariuszy dziennie po pracy coś sobie odmawia dla siebie i kupuje np. skarpetki lub makaron i odkładamy do kartonów i kiedy zacznie się robić zimno, będziemy przekazywać paczki dzieciom. Trzeba też podkreślić, iż większość rodzin to środowiska patologiczne. Ale nasza werwa to przezwyciężą i idziemy do przodu z uśmiechem na twarzy, zachowując normy etyczne i moralne, co pozwala nam też kierować rodziców do grup AA czy na rozmowy z naszymi psychologami.
Nasze wydarzenia to udana operacja podopiecznej Magdalenki Pasek z Lublina, gdzie byliśmy przy niej od początku zabiegu. Zabieg był prowadzony na serduszku. Ja, osobiście oraz dwóch podopiecznych cały czas modliliśmy się i udało się.
Czasami, jak gdzieś uzbieramy troszkę pieniążków, to zabieramy nasze aniołki i wyjeżdżamy np., byliśmy w miejscowości Tomice koło Wadowic i tak zorganizowaliśmy wyjazd, że po drodze z Kątów Rybackich, gdzie zabieraliśmy podopiecznych na te parę dni, aby spędzić razem czas. Potem byliśmy w Górce Klasztornej w Klasztorze, Sanktuarium w Gietrzwałdzie, w Centrum Terapii Autyzmu PROMOTIS.
Fundacja obecnie rozwija się i ufamy, że będziemy kochać, dbać i pielęgnować wszystkie aniołki, a do tego nagłaśniać potrzebę zauważania i otwierania serc ludzkich na dzieci niepełnosprawne.